Infolinka 495 260 882

Doprava zdarma

Výrobce: Korg Katalogové číslo: 29900 Záruka 24 měsíců

Korg Minilogue XD

Doprava zdarma

Výrobce: Korg Katalogové číslo: 29900 Záruka 24 měsíců

Korg Minilogue XD

17 590 Kč s DPH

na dotaz

Tento způsob platby ESSOX zvolíte v košíku. Více informací.

syntetizer, 37 kláves, 4 hlasy polyfonie, 200 továrních + 300 uživatelských programů, 16 krokový polyfonní sekvencer, 41 ovladačů, linkový výstup, sluchátkový výstup, Sync IN/OUT, MIDI IN/OUT, USB To Host, rozměry 500 x 300 x 85 mm, hmotnost 2.8 kg, v ceně síťový zdroj

Polyfonní analogový syntezátor

Analogový syntezátor nové generace s obrovským potenciálem pro zvukový design a vystoupení.

Chtěli jsme přinést analogový syntezátor nové generace pro novou generaci hudebníků začínajících s analogovou syntézou. Tento sen se naplnil vývojem minilogue, který se okamžitě stal dostupným analogovým syntezátorem.

Vedle zdůraznění téhož skutečného analogového zvuku a radosti z ovládání elektronického hudebního nástroje původního minilogue, má minilogue xd navíc digitální multi-engine, efekty, vylepšený sequencer a funkci mikroladění, které dále rozšiřují možnosti potenciálu pro zvukový design a živá vystoupení.

Minilogue xd je vhodným doplňkem k původnímu přelomovému minilogue.

Obvod analogového syntezátoru, který otřásl očekáváním od své třídy

Čtyřhlasá polyfonní analogová syntéza. Obvod analogového syntezátoru minilogue, jehož autentický analogový zvuk měl obrovský dopad na svět syntezátorů, byl dále rozvinut v minilogue xd.

Struktura zvuku minilogue xd je 2 VCO + MULTI ENGINE, 1 VCF, 2 EG, 1 VCA, a 1 LFO. Navíc k osobitým obvodem v sérii, jako je wave shaping na tvarování vyšších harmonických oscilátoru a přepínač sync / ring, je tu i křížová modulace, ostrý dvoupólový filtr a přepínač drive, který přidává hustotu a vede signál do filtru minilogue xd. Každý parametr byl detailně vyladěný podle toho, co chtějí hudebníci od svého syntezátoru. Zvukový rozsah od teplých ploch typických pro analog, až po tučné basy a ostré sólové zvuky vyhoví každé situaci.

Programy, které vytvoříte, mohou být samozřejmě do nástroje i uložené. Z výroby je dodáván minilogue xd s 200 presety a celkově je možné uložit 500 programů.

Vybaven digitálním multi-enginem

Další možnosti tvorby digitálního zvuku přidává multi-engine zařazen jako třetí oscilátor ke dvěma analogovým VCO. Tento oscilátor, který obsahuje tři různé typy zvukového generátoru (šum, VPM a uživatelský slot) umožní využívat výhod zvukového charakteru odlišného od analogového, a používat jej současně s analogovými oscilátory, čímž nekonečně rozšiřuje potenciál hybridního zvukového designu.

Šumový generátor

Šumový generátor se čtyřmi typy šumu je nepostradatelný na perkusivní zvuky nebo při zvukových efektech. Můžete použít digitální filtr pro přímou změnu barvy šumu.

VPM oscilátor

Multi-engine minilogue xd má VPM (Variable Phase Modulation) / FM oscilátor s dvojoperátorovou strukturou. Dokáže generovat ostré, kovové zvuky s množstvím vyšších harmonických za hranicí možností nabízených analogovými systémy. Se 16-ti typy oscilátoru a ovládáním SHAPE budete schopni intuitivně vytvářet komplexní zvuky.

Uživatelské oscilátory

Uživatelské oscilátory umožní nahrát vaše vlastní programy oscilátoru, které jste vytvořili nebo získali z internetu. K dispozici je 16 uživatelských slotů a jeden typ morfingového wavetable oscilátoru jako preset.

Digitální efekty vysoké kvality

Velmi kvalitní digitální efekty minilogue xd používají 32-bit floating point DSP procesování a přidávají finální dojem jeho obsáhlé platformě tvarování zvuku. Tři typy (modulační efekty, reverb a delay) můžete použít současně, takže si můžete vybrat ze široké palety variací včetně Chorusu, ensemble, warm tape delay a různých reverbů. Uživatelské efektové sloty umožňují nahrát vámi vytvořené efektové programy.

Uživatelské přizpůsobení přináší nekonečný potenciál

Další výhodou minilogue xd je jeho uživatelsky přizpůsobitelné programovací prostředí. Nástroj je vybaven 16-ti sloty uživatelského oscilátoru a 16-ti sloty uživatelského efektu, které si můžete přizpůsobit. Oscilátory a uživatelské programy, které jste vytvořili přes SDK (Software Development Kit), se dají nahrát do minilogue xd pomocí příslušného softwaru.

Jaké nové zvuky mohou vzniknout z fúze rozšířeného digitálního oscilátoru s analogovou syntézou, se nejlépe ukáže tím, že budete vytvářet originální programy, sdílet kódy a spolupracovat s komunitou uživatelů. Můžete začít s ukázkovým kódem poskytnutým firmou KORG.

Polyfonický krokový sequencer ovládaný 16-ti tlačítky

Krokový sequencer má 16 kroků a podporuje současně nahrávání v reálném čase, i po krocích. Můžete použít 16 krokových tlačítek na přímý výběr kroku, takže můžete rychle editovat krok nahrazením jeho výšky, zamutovaním nebo improvizací. Motion sekvence vám umožní nahrát pohyby až čtyř knobů, čímž přidáte zvuku časové změny, a můžete nahrávat nejen plynulé změny hodnot, ale i hodnoty měnící se zvlášť pro každý krok. Můžete to použít na různé tvarování zvuku v každém kroku; například můžete vytvořit bicí patern nebo zvukový efekt jako jediný program. To vám umožní realizovat nespočet nápadů.

Dobře promyšlené uživatelské rozhraní

Joystick

Ovládá pitch bend a hloubku modulace, atd. Svislé ose můžete také přiřadit požadovaný parametr.

Voice mode

Pro minilogue xd byly vybrány čtyři hlasové módy.

- POLY: minilogue xd funguje jako čtyřhlasý polyfonní syntezátor.

- UNISON: nástroj funguje jako monofonní syntezátor se čtyřmi hlasy v unisonu.

- CHORD: akordy jsou produkované s použitím jednoho až čtyř hlasů.

- ARP / LATCH: (ARP) arpegiátor schopen použít během běhu sequenceru až čtyři hlasy / (LATCH) Zapíná a vypíná latch.

Kromě toho můžete použít ovládání hlasového režimu, který má odpovídající efekt pro každý režim.

- POLY: otáčením doprava se zapíná DUO mód a prohlubuje rozladění.

- UNISON: otáčením doprava se prohlubuje rozladění.

- CHORD: Vybírá typ mono nebo chord.

- ARP / LATCH: (ARP) Vybírá typ arpegiatoru.

Mikroladění

Pomocí funkce mikroladění převzaté z monologue můžete individuálně nastavit výšku tónu každé klávesy. Kromě 23 presetových ladění, z nichž některé vytvořily Aphex Twin a Dorian Concept, si můžete vytvářet a ukládat šest uživatelských stupnic a šest uživatelských oktáv. Nejprve vyzkoušejte presetové ladění slavných hudebníků, a pak vytvořte vaše vlastní originální ladění.

Zobrazení osciloskopu a motion view

Funkce osciloskopu umožňuje zobrazit zvuk jako vlnovou formu elektrického signálu na zvětšeném organickém displeji EL. Změny parametrů jsou viditelné v reálném čase, takže máte vizuální zpětnou vazbu, která vám pomůže porozumět tomu, jak syntezátor funguje. Displej také může zobrazovat motion view a vizualizovat pohyby uložené motion sekvence.

Kompletní výbava vstupních a výstupních konektorů.

Nyní se stereo výstupem

Na konci signálové cesty je stereo efektová jednotka a výstupní jacky jsou nyní také stereo. Prostorové efekty jako delay, reverb a chorus jsou nyní ještě přesvědčivějším přídavkem k vašim tučným analogovým zvukům a jiskřivým digitálním zvukům.

Jack pro damper pedál

Na základě požadavků umělců a uživatelů byl přidán jack pro damper pedál.

Dva konektory CV IN

K dispozici jsou dva konektory CV IN, s úrovněmi napětí -5V - + 5V. Kromě funkce CV / Gate mohou být tyto jacky vstupem pro modulační signály, což umožní externím zařízením ovládat parametry stejným způsobem, jako pohyb joystickem nahoru nebo dolů.

Korg
Společnost Korg, jejíž hlavní sídlo se nachází v japonském Tokiu, je dnes uznávána jako jeden z nejinovativnějších výrobců elektronických hudebních nástrojů a jejich příslušenství na světě. V jejich nabídce naleznete ohromné množství klávesových nástrojů, syntezátorů, automatických bubeníků, ladiček a metronomů, kytarových efektů, kontrolerů, rekordérů či software.
Korg byl založen roku 1962 Tsutomu Katohem. Ten vlastnil hudební klub, kde vystupoval jeden z předních japonských akordeonistů Tadashi Osanai, který byl mimo jiné i elektroinženýr. Katoh si myslel, že by se Osanaiovi při vystupování hodil automatický bubeník. Když to Osanaiovi řekl, ten byl nápadem velmi zaujat a byl si jist, že by něco takového byl schopen postavit a požádal Katoha, aby mu pomohl s financováním. Katoh neváhal a založil firmu Keio Electronic Laboratoriem, která byla později přejmenována na Korg jako zkratka slov Keio a Organ.
V 60. letech tvořily nabídku Korg především právě automatičtí bubeníci, které ale od 70. let začaly doplňovat klávesy a syntezátory. V dílnách Korg dokonce vznikl první syntezátor v Japonsku. Od 80. let se Korg pustil i do výroby produktů související s jinými nástroji, nejdříve šlo například o kytarové a baskytarové ladičky. Rozšíření portfolia výrazně firmě pomohlo, a tak se produkty Korg brzy rozšířily nejen v Japonsku, ale i v USA a jinde po světě. Roku 1989 dokonce Korg otevřel pobočku s vývojovým centrem přímo v kalifornském Silicon Valley.
Dnes patří Korg mezi nejuznávanější výrobce ve svém oboru. Jeho výrobky můžete nalézt po celém světě v rukou jak těch nejznámějších profesionálních hudebníků či zvukařů, tak i ve službách náročných amatérů. O tom, jaký má Korg význam, jistě svědčí i jména těch, kteří tyto výrobky používají. Jde například o Jordana Rudesse, Johna Petrucciho, Alexe Skolnicka, Keitha Herrise, Herbie Hancocka, Jamese LoMenza, Johna Scofielda, Paula Gilberta, Victora Wootena, Joe Satrianiho a mnoho dalších.
Číst více
Hodnocení

Tento produkt zatím nemá žádné hodnocení. Přidejte první.

Naposledy navštívené

Doprava při nákupu
nad 3 000 Kč zdarma

Přes 2000 výdejních míst
po celé ČR a Slovensku

Přijďte si nástroje vyzkoušet
na naši prodejnu v Hradci Králové

Přihlášení

nebo rychlé přihlášení

Zapomenuté heslo? Pošleme Vám nové.

Zaregistrovat se

Kdy zboží obdržím

Česká republika

GLS úterý 23. 7.
GLS ParcelShop úterý 23. 7.
Zásilkovna úterý 23. 7.
ONE úterý 23. 7.
Geis Cargo Home Delivery Premium úterý 23. 7.
Osobní odběr v Hradci Králové pondělí 22. 7.
Geis Cargo Home Delivery Premium úterý 23. 7.
Osobní odběr v Hradci Králové pondělí 22. 7.

Dotaz na produkt

Načíst

Cookies

Naše společnost používá soubory cookie ke správnému fungování vašeho oblíbeného e-shopu, k přizpůsobení obsahu stránek vašim potřebám, ke statistickým a marketingovým účelům. Kliknutím na tlačítko přijímám nám udělíte souhlas s jejich sběrem a zpracováním a my vám poskytneme ten nejlepší zážitek z nakupování.

Vaše nastavení souborů cookie

Zde máte možnost přizpůsobit soubory cookie v souladu s vlastními preferencemi a později podrobněji nastavit nebo kdykoli vypnout v patičce webu.

Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webu a všech funkcí, které nabízí.

Personalizaci provádíme na základě vámi prohlíženého zboží. Dále pak upravujeme zobrazovaný obsah podle toho, co vás zajímá.

Tyto cookies nám umožňují měření výkonu našeho webu a za pomoci získaných dat pak můžeme zlepšovat zážitek z nakupování našim zákazníkům.

Tyto cookies jsou využívány reklamními a sociálními sítěmi včetně Googlu pro přenos osobních údajů a personalizaci reklam, aby pro vás byly zajímavé.