Infolinka 495 260 882

Doprava zdarma

Výrobce: Korg Katalogové číslo: 30430 Záruka 24 měsíců

Korg G1B AIR

Doprava zdarma

Výrobce: Korg Katalogové číslo: 30430 Záruka 24 měsíců

Korg G1B AIR

Původní cena 32 490 Kč

31 190 Kč s DPH

skladem u dodavatele

digitální piano, 88 kláves, RH3 hammer mechanika, 32 zvuků, 120 hlasů polyfonie, 50 skladeb, nahrávání do 2 stop, metronom, Bluetooth, 2x sluchátkový výstup, MIDI IN/OUT, ozvučení 2x 20W, 4 reproduktory, rozměry 1346 x 384 x 822 mm, hmotnost 41 kg.

Jedinečný zvuk a báječný zážitek z hraní, G1 stanovuje nový standard pro digitální piano.

Neuvěřitelně detailní zvuk a dynamický pocit při hraní na G1 splní i ty nejnáročnější požadavky. KORG v tomto modelu stvořil skutečně unikátní digitální piano s technologií převzatou ze zvukového engine oceňovaného modelu KRONOS a precizně navrženou klaviaturou, podrobně odstupňovanou od jemného pianissima až po zvučné fortissimo. Na první pohled zaujme úžasně štíhlá linie G1, výsledek dlouholetých zkušeností firmy Korg v oblasti zpracování hudebních nástrojů a vývoje audio technologií. Nekompromisní je přitom nejen vzhled, ale také špičkové zvuky. Dosažení takto kvalitních tónů u piana velmi kompaktních rozměrů, jakými se G1 vyznačuje, je skutečně výrazný posun vpřed. Jakmile se na něj jednou podíváte, dotknete se anebo si na něj zahrajete, pak KORG G1 navždy změní váš pohled na digitální piana.

Zvuky tří nejlepších koncertních křídel

Základním stavebním kamenem modelu KORG G1 jsou zvuky tří vyhlášených koncertních pian, každé se svým nezaměnitelným charakterem. Protože žádná značka nedokáže vyrobit nástroj, který by vyhovoval úplně všem hráčům, vybral KORG po jednom pianu od tří renomovaných výrobců z Německa, Rakouska a Japonska. Díky tomu si můžete v pohodlí domova vyzkoušet zvuk tří různých koncertních křídel a vybrat si právě to, které vám bude nejvíc vyhovovat.

Německé piano
Pravděpodobně nejznámější koncertní křídlo na světě a již po mnoho let jasná volba celé řady klavíristů. Se svými charakteristicky čistými výškami a zvučným basem je toto piano zárukou neopakovatelného klavírního zážitku.
Rakouské piano
Nástroj s bohatou historií, který se vyznačuje hřejivým, přesto však výrazným tónem.
Japonské piano
Japonské piano charakterizuje dynamický tón a používá se v nejrůznějších hudebních žánrech, od klasiky přes jazz až k popu.

Neuvěřitelný realismus zvuků díky vícevrstevným samplům

Aby zvuk byl co nejpodobnější originálu, průběžně se analyzuje herní dynamika a aktuální tón se pak vybírá z různých sad samplů, které dané dynamice přesně odpovídají. Herní styl - ať už jde o delikátní pianissimo či úderné fortissimo - se tak okamžitě a naprosto věrně promítá do výsledného tónu nástroje.

Rezonance Damper pedálu
Zvuk G1 je naprosto komplexní, včetně realistické emulace tzv. „Damper Resonance“ efektu, tedy specifické rezonance strun akustického piana, ke které dochází při sešlápnutí Damper pedálu (u zvuků GP1/2, AP1/2, a JP1/2).
Rezonance strun
Když je u klasického klavíru puštěný damper pedál a stisknete tóny odpovídajícího ladění, začnou struny nástroje souladně rezonovat. Tento efekt je přitom u G1 dokonale napodoben a dále přispívá k realistickému zvuku všech tří nabízených klavírních křídel.
Simulace dozvuku kláves
Tato funkce slouží ke generování dozvuku, ke kterému dochází v momentě kdy hráč pustí danou klávesu.

Přehrávání zvuku přes Bluetooth

Stačí připojit zařízení vybavené rozhraním Bluetooth, jako je třeba Smartphone, ke G1 Air a můžete začít hrát na piano současně s přehráváním hudby kterou na tomto zařízení máte uloženu. A když na piano nebudete hrát, můžete takto G1 Air využívat jako výkonný Bluetooth reproduktorový systém.

Sofistikovaný a elegantní design

Při zachování základních forem akustických pian nabízí design G1 zcela novou filozofii, která jej odlišuje od mnohdy strohého vzhledu běžných nástrojů této kategorie. Moderní design se dále vyznačuje velmi skladnými rozměry a hloubkou pouze 29 cm, takže G1 se vejde opravdu téměř všude. Klaviatura je chráněna stahovacím krytem, který se po otevření promění v plnohodnotný notový stojan. Aby hezky ladil s barvou vašeho pokoje, můžete si G1 vybrat v jedné z barevných variant - černá, bílá nebo hnědá.

Skvělý herní zážitek s RH3 klaviaturou

G1 je vybaven vyváženou klaviaturou typu „Real weighted hammer 3 (RH3), která precizně evokuje herní pocit kláves skutečného klavírního křídla, kde se tuhost kláves od spodních tónů směrem nahoru postupně snižuje. Klaviatura je naprosto přesná i při rychle opakovaných tónech nebo ve vypjatých, expresivních pasážích či akordech. Charakteristiku klaviatury si navíc můžete nastavit podle vlastních potřeb (a to v režimu light, normal, heavy, stable, fixed).

Nový systém reproduktorů s velkým výkonem

Kvalitní ozvučný systém je neocenitelným pomocníkem při generování realistických zvuků a současně další silnou stránkou modelu G1. Dva velkorozměrové reproduktory umístěné pod klaviaturou zastávají funkci odposlechu, nasměrovaného přímo na hráče, zatímco tóny vyšších frekvencí jsou vystupovány přes pár reproduktorů situovaných nad klávesami. V kombinaci s přirozenou rezonancí ozvučné skříně toto uspořádání zajišťuje velmi kvalitní a přirozený zvuk, podobný jako u tradičních analogových nástrojů.

32 špičkových zvuků a studiových efektů

Vedle již zmiňovaných tří koncertních křídel nabízí G1 i zvuk elektrického piana, varhan, klavinetu, akustické kytary, smyčců a řadu dalších zvuků, jejichž celkový počet je tak 32. Jednotlivé zvuky si můžete navíc upravit pomocí tří druhů profesionálních efektů: Brilliance, Reverb a Chorus. Každý ze zvuků již obsahuje optimální nastavení efektů.

Vybaven třemi pedály, včetně podpory Half-pedaling

Pedály jsou nedílnou součástí klavírní hry, a proto je také G1 všechny tři nabízí. Damper a Soft pedály jsou navíc s podporou Half-pedaling.

Různé režimy nastavení klaviatury

Jediným stiskem tlačítka můžete přiřadit basy ke spodnímu registru klaviatury. Hraní melodie pravou rukou a basů levou je ideální třeba pro jazzové styly. Současným stiskem dvou tlačítek „Tone“ můžete jednoduše vrstvit zvuky navzájem. Lze tak například zkombinovat zvuk klavíru a smyčců, takže pak jedním tónem rozezníte piano s podkladem smyčcového orchestru. V nabídce je dále osvědčený partnerský režim umožňující rozdělit klaviaturu na dvě identické části (levou a pravou), každou s vlastním Damper pedálem. To je skvělá pomůcka hlavně pro učitele a žáky při cvičení nebo taky pro hraní duetů.

Čtyřicet klavírních skladeb vhodných ke cvičení

Vedle deseti demo skladeb, které demonstrují jeho zvukové možnosti, naleznete u G1 ještě dalších 40 klavírních songů ideálních pro cvičení. Aby se vám lépe cvičilo, lze nastavit tempo, přehrávat separátně pravou a levou ruku nebo pomocí A-B opakování procvičovat komplexnější fráze.

Dvoustopý rekordér pro nahrávání vašich skladeb

Svoji hru si můžete nahrát na dvoustopý rekordér, tak abyste si mohli své skladby zálohovat a později znovu poslechnout. Můžete nahrávat každou ruku zvlášť nebo přidat stopu k již dříve nahrané skladbě. Tempo přehrávání nahrávky lze nastavit a v nástroji lze uložit až  99 uživatelských skladeb.

CONCERT

Série CONCERT firmy KORG představuje nový standard v oblasti digitálních pian. Je navržena tak, aby věrně reprodukovala zvuk a přirozený herní pocit jednoho z nejznámějších koncertních křídel.

Korg
Společnost Korg, jejíž hlavní sídlo se nachází v japonském Tokiu, je dnes uznávána jako jeden z nejinovativnějších výrobců elektronických hudebních nástrojů a jejich příslušenství na světě. V jejich nabídce naleznete ohromné množství klávesových nástrojů, syntezátorů, automatických bubeníků, ladiček a metronomů, kytarových efektů, kontrolerů, rekordérů či software.
Korg byl založen roku 1962 Tsutomu Katohem. Ten vlastnil hudební klub, kde vystupoval jeden z předních japonských akordeonistů Tadashi Osanai, který byl mimo jiné i elektroinženýr. Katoh si myslel, že by se Osanaiovi při vystupování hodil automatický bubeník. Když to Osanaiovi řekl, ten byl nápadem velmi zaujat a byl si jist, že by něco takového byl schopen postavit a požádal Katoha, aby mu pomohl s financováním. Katoh neváhal a založil firmu Keio Electronic Laboratoriem, která byla později přejmenována na Korg jako zkratka slov Keio a Organ.
V 60. letech tvořily nabídku Korg především právě automatičtí bubeníci, které ale od 70. let začaly doplňovat klávesy a syntezátory. V dílnách Korg dokonce vznikl první syntezátor v Japonsku. Od 80. let se Korg pustil i do výroby produktů související s jinými nástroji, nejdříve šlo například o kytarové a baskytarové ladičky. Rozšíření portfolia výrazně firmě pomohlo, a tak se produkty Korg brzy rozšířily nejen v Japonsku, ale i v USA a jinde po světě. Roku 1989 dokonce Korg otevřel pobočku s vývojovým centrem přímo v kalifornském Silicon Valley.
Dnes patří Korg mezi nejuznávanější výrobce ve svém oboru. Jeho výrobky můžete nalézt po celém světě v rukou jak těch nejznámějších profesionálních hudebníků či zvukařů, tak i ve službách náročných amatérů. O tom, jaký má Korg význam, jistě svědčí i jména těch, kteří tyto výrobky používají. Jde například o Jordana Rudesse, Johna Petrucciho, Alexe Skolnicka, Keitha Herrise, Herbie Hancocka, Jamese LoMenza, Johna Scofielda, Paula Gilberta, Victora Wootena, Joe Satrianiho a mnoho dalších.
Číst více
  • Typ kláves: digitální piano
Hodnocení

Tento produkt zatím nemá žádné hodnocení. Přidejte první.

Naposledy navštívené

Doprava při nákupu
nad 3 000 Kč zdarma

Přes 2000 výdejních míst
po celé ČR a Slovensku

Přijďte si nástroje vyzkoušet
na naši prodejnu v Hradci Králové

Přihlášení

nebo rychlé přihlášení

Zapomenuté heslo? Pošleme Vám nové.

Zaregistrovat se

Kdy zboží obdržím

Česká republika

123 kurýr čtvrtek 2. 2.
WE|DO čtvrtek 2. 2.
WE|DO POINT čtvrtek 2. 2.
Zásilkovna čtvrtek 2. 2.
GLS čtvrtek 2. 2.
Česká pošta - Balík Do Balíkovny čtvrtek 2. 2.
Česká pošta - Balík Do ruky čtvrtek 2. 2.
Česká pošta - Balík Na poštu čtvrtek 2. 2.
Osobní odběr v Hradci Králové dnes
123 kuriér pátek 3. 2.
WE|DO pátek 3. 2.
Zásilkovna pátek 3. 2.
GLS pátek 3. 2.
DPD pátek 3. 2.
DPD EU countries úterý 7. 2.

Dotaz na produkt

Načíst

Cookies

Naše společnost používá soubory cookie ke správnému fungování vašeho oblíbeného e-shopu, k přizpůsobení obsahu stránek vašim potřebám, ke statistickým a marketingovým účelům. Kliknutím na tlačítko přijímám nám udělíte souhlas s jejich sběrem a zpracováním a my vám poskytneme ten nejlepší zážitek z nakupování.

Vaše nastavení souborů cookie

Zde máte možnost přizpůsobit soubory cookie v souladu s vlastními preferencemi a později podrobněji nastavit nebo kdykoli vypnout v patičce webu.

Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webu a všech funkcí, které nabízí.

Personalizaci provádíme na základě vámi prohlíženého zboží. Dále pak upravujeme zobrazovaný obsah podle toho, co vás zajímá.

Tyto cookies nám umožňují měření výkonu našeho webu a za pomoci získaných dat pak můžeme zlepšovat zážitek z nakupování našim zákazníkům.

Tyto cookies jsou využívány reklamními a sociálními sítěmi pro úpravu zobrazovaných reklam tak, aby pro vás byly zajímavé.