Infolinka 495 260 882

Danelectro Danelectro

Tato americká firma zabývající se výrobou elektrických kytar a baskytar, aparátů a v poslední době zejména kytarových efektů byla založena roku 1947 Nathanem Danielem. Zpočátku se Danelectro věnovalo hlavně výrobě kytarových aparátů, až v roce 1954 představili první řadu elektrických kytar.
Během 50. a 60. let poměrně značně vzrostla obliba této značky a její nástroje se dostali do rukou hudebníků jako Jimmy Page, Syd Barrett, J. J. Cale, Eric Clapton, Rory Gallagher, George Harrison, Jimi Hendrix, Mark Knopfler, Elvis Presley, Frank Zappa a mnohým dalším.
Roku 1966 Daniel prodal společnost koncernu MCA, pod jehož rukou se dříve prosperující firmě přestalo vést tak dobře a na dlouhá léta se Danelectro dostalo do útlumu. Oživení přišlo až na začátku 90. let, kdy se začaly prodávat kopie modelů kytar z 60. let. Ty se zpočátku prodávaly velmi dobře, nicméně po nějaké době prodej klesl a roku 2001 Danelectro přestalo tyto kytary vyrábět.
Namísto nich se začalo soustředit na výrobu svých vlastních kytarových efektů, které dnes tvoří majoritu produkce Danelectra. Roku 2006 se Evets Corporation, současný majitel Danelectra, rozhodl vrátit na trh i s nabídkou elektrických kytar, které ale vyrábí jen v menším množství.
Danelectro je firma, která má za sebou bohatou historii, během které se výrobky této firmy dostaly do rukou mnoha světoznámých hudebníků. Byť se současná nabídka výrazně liší od toho, co Danelectro produkovalo v dobách své největší slávy, stále jde o zajímavé výrobky, které budou tou pravou volbou pro nejednoho hudebníka.
Číst více

Doprava při nákupu
nad 3 000 Kč zdarma

Přes 2000 výdejních míst
po celé ČR a Slovensku

Přijďte si nástroje vyzkoušet
na naši prodejnu v Hradci Králové

Přihlášení

nebo rychlé přihlášení

Zapomenuté heslo? Pošleme Vám nové.

Zaregistrovat se