Infolinka 495 260 882

Basix Basix

Basix Musical Instruments, firma zaměřená na výrobu bicích nástrojů a příslušenství k nim, vznikla jako spolupráce čínské výroby pod vedením Yana Bina, z německé společnosti GEWA a amerického spolupracovníka GEWA Jacka Westheimera. Samotná továrna Basix zaměstnávající asi 500 lidí je lokalizována v čínském měste Tianjin asi 3 hodiny od Pekingu.
Historie Basix začíná roku 1980, kdy komunistická vláda pověřila továrnu Yana Bina výrobou bicích nástrojů. V této době totiž v Číně začínaly pořádat turné první západní skupiny, které se několikrát dostaly do problémů když se jim rozbily bicí – v celé Číně se nedal sehnat jediný buben, takže bylo nutné spoléhat na výpomoc japonské Yamahy. To se mělo změnit právě díky Yanu Binovi. Celý podnik ale nefungoval zrovna efektivně, takže se roku 1993 Yan Bin rozhodl začít s vlastním podnikem. Roku 1999 poprvé v Los Angeles vystavoval na světoznámém veletrhu NAMM a následně se už firma velmi rychle rozvíjela.
To i díky tomu, že roku 2000 se GEWA rozhodla Binovu firmu skoupit. Cílem bylo pak ještě více zkvalitnit výrobu a nabídnout zejména začátečníkům bicí vysoké kvality za rozumnou cenu. Zde se i zrodilo jméno Basix. GEWA si ponechala zastoupení Basix v Evropě a Asii, Westheimerova společnost získala distribuci Basix v Americe. Díky tomu se Basixy velmi rychle dostaly v podstatě do celého světa a získaly oblibu mnoha hudebníků.
V rámci zvyšování kvality se do portfolia Basix začaly dostávat i nástroje zaměřené nejen na začínající, ale i zkušené hráče, kteří vyžadují vyšší standard. Téměř veškeré výrobní práce jsou prováděny přímo v továrnách Basix, takže je možné udržet vysokou úroveň kvality a zároveň ponechat cenu příznivou. Basixu se též podařilo navázat kontakty s nejlepšími firmami v oboru, takže například na 80% svých bubnů natahuje blány Remo a čínské blány používá jen na těch nejnižších modelech.
Číst více

Doprava při nákupu
nad 3 000 Kč zdarma

Přes 2000 výdejních míst
po celé ČR a Slovensku

Přijďte si nástroje vyzkoušet
na naši prodejnu v Hradci Králové

Přihlášení

nebo rychlé přihlášení

Zapomenuté heslo? Pošleme Vám nové.

Zaregistrovat se