Infolinka 495 260 882

Zildjian Zildjian

Firma, jejíž plné jméno je Avedis Zildjian Company, je tradiční výrobce činelů, který byl založen v Istanbulu Avedisem Zildjianem již roku 1623. V současnosti je jeho hlavní sídlo ve Spojených státech, kde je díky své historii nejstarší rodinným podnikem, v celosvětovém měřítku patří mezi asi 300 nejstarších firem vůbec. V současnosti je Zildjian největším výrobcem činelů a bubenického příslušenství na světě.
Zajímavé je, že Avedis byl vlastně alchymistou, který se snažil přeměnit obyčejné kovy v zlato. Při svých pokusech vytvořil slitinu cínu, mědi a stříbra, která měla ohromně muzikální zvuk. Tehdejší sultán Osman II. dal pak Avedisovi jméno Zildjian, které v překladu z turečtiny v podstatě znamená „výrobce činelů“. Od roku 1623 pak Zildjian zanechal alchymie a rozjel rodinný podnik. Výrobní proces je dodnes znám jen členům rodiny, kteří společnost stále vedou.
O 300 let později, roku 1928, rozjeli v USA firmu Avedis Zildjian bratří Aram a Avedis III. I přes problémy způsobené hospodářskou krizí se v 30. letech Zildjianu dařilo prosperovat. Unikátní zvuk a kvality jeho činelů si získaly obdiv mnoha amerických jazzových bubeníků.
Firma rostla rok od roku a nakonec de dostala do takové pozice, že 60. letech mohla odkoupit všechny podniky, které po jménem Zildjian provozovali ostatní členové této rodiny, nejvýznamnější z nich byl asi turecký K. Zildjian Co. Tento stav ale nevydržel moc dlouho, protože na začátku 80. let opustil společnost Robert Zildjian, který začal sám vyrábět činely pod jménem Sabian.
Dnes Zildjian vede již 14. generace této rodiny. Složení slitiny, z které jsou činely Zildjian vyráběny, je stále tajemstvím a znají ho jen rodinní příslušníci. Zildjian se může chlubit milióny spokojených zákazníků po celém světě, mezi něž patří například i Tim Alexander, Brian Bennett, Tommy Lee, Travis Barker, Tré Cool, Igor Cavalera, Nick Menza, Roger Taylor, Lars Ulrich, Gavin Harrison či Rob Bourdon.
Číst více
20 produktů

Značky a parametry

Cena

Doprava při nákupu
nad 3 000 Kč zdarma

Přes 2000 výdejních míst
po celé ČR a Slovensku

Přijďte si nástroje vyzkoušet
na naši prodejnu v Hradci Králové

Přihlášení

nebo rychlé přihlášení

Zapomenuté heslo? Pošleme Vám nové.

Zaregistrovat se