sluchátka se zabudovaným zesilovačem pro el. kytaru, napájení dvěma AAA bateriemi, vstup Aux, simulace těžkého britského zkresleného zvuku, hmotnost 230 g bez baterií
Hlavní výhody:
- Nový koncept – sluchátka s vestavěnou amPlug technologií, která dovoluje okamžitě dosáhnout plného zvuku kytary nebo baskytary
- Sluchátka jsou vyrobena firmou Audio-Technica, která je mezi sluchátky pojem
- Sluchátkový zesilovač využívá nový obvod, který vychází z Valve Reactor technologie, jež se využívá ve VOX aparátech a poskytuje neskutečně dynamický zvuk
- Analogová konstrukce, která věrně simuluje odezvu originálního aparátu
- Vybrat si lze z celkem čtyř různých klasických aparátů:
- "AC30" verze, která věrně reprodukuje klasický VOX AC30
- "Twin" verze, která poskytuje čistý zvuk klasických amerických aparátů
- "Lead" verze, která poskytuje těžký britský zkreslený zvuk
- "Bass" verze, která poskytuje pestrou paletu zvuků, včetně nového obvodu Bassilator, který realisticky simuluje resonanci reproduktoru a podlahy
- Plná palba efektů: chorus/delay/reverb pro kytarové verze, a kompresor pro basovou verzi
- 1/4" konektor umožňuje snadné připojení do každé kytary i basy
- Když je zesilovač vypnut, lze sluchátka používat klasickým způsobem, přičemž poskytují špičkový zvuk, který od VOXe očekáváte
- AUX vstup umožňuje jamovat s CD/MP3 přehrávačem
Série maličkých sluchátkových zesilovačů VOX amPlug umožňuje muzikantům snadno zapojit jejich amPlug do každé kytary, připojit sluchátka a dosáhnout kdekoliv kvalitního kytarového zvuku. amPhones to teď pro vás umožní ještě jednodušeji. Zatímco amPlug požadoval po uživateli vlastní sluchátka, amPhones jsou sluchátka se zabudovanou technologií amPlug. Prostě zapojte svůj nástroj a užívejte si pohodlí se svou kytarou nebo basou. amPhones jsou zkonstruovány za použití technologie Audio-Technica, jméno, které je mezi sluchátky pojmem. amPhones lze také použít jako klasická sluchátka ve chvíli, kdy vypnete simulátor zesilovače. Můžete zapojit svou kytaru nebo basu do těchto sluchátek, nebo je používat na poslouchání hudby. amPhones jsou všechno co potřebujete, ať již cvičíte ve svém pokoji, nebo posloucháte svůj přenosný přehrávač po cestě do studia. amPhones jsou nutností pro každého fanouška VOX.
Vyberte si ze čtyř různých verzí
amPhones přicházejí ve čtyřech verzích: AC30, věrně reprodukující zvuk klasického aparátu AC30; Twin, simulující čistý zvuk slavného, v Americe vyráběného komba; Lead, který poskytuje sólový zvuk anglických a amerických aparátů; a konečně Bass, který simuluje zvuk klasického basového aparátu VOX AC100 s pestrou paletou zvuků, které jdou vstříc moderním basovým hráčům. Každá verze přichází s kompletní analogovou konstrukcí, aby byla schopna věrně napodobit odezvu originálního aparátu a uspokojit i ty nejkritičtější posluchače.
Hromada zabudovaných efektů
Série amPhones v sobě obsahuje hromadu efektů, které dodávají zvuku variabilitu. AC30, Twin a Lead poskytují reverb/chorus/delay, a Bass poskytuje kompresor. Každý efekt je nastavitelný a poskytuje zvuk se špičkovým přednesem, který zaručí nejvyšší kvalitu vaší hře.
Lze použít i jako běžná sluchátka
Když odpojíte svou kytaru či basu a vypnete amPhones, jejich funkce se změní na klasická sluchátka, se kterými lze poslouchat hudbu ve špičkové kvalitě, na jakou jste od VOX zvyklí. Samotná sluchátka jsou vyrobena firmou Audio-Technica, která je známá svými výrobky. Užijete si optimální zvukovou kvalitu a pohodlí sluchátek, jež vám nebudou vadit ani při delším poslechu. Zaklapovací konstrukce umožňuje snadné přenášení, dodává se i s prodlužovacím kabelem a adaptérem.
A něco pro konzumenty...
Stále více jsou milovníci hudby přesvědčení, že sluchátka jsou nutnost, bez které se neobejdou, a také módní doplněk. Uvedení ikonické značky VOX do tohoto segmentu trhu umožní VOXu být "viděn a slyšen" na mainstreamovém trhu, stejně jako v klasickém segmentu hudebního průmyslu.
Vlastnosti:
< Sluchátková sekce >
Typ: Uzavřená dynamická sluchátka
Průměr reproduktorů: 40 mm
Hladina výstupního zvuku: 97 dB
Rozsah frekvence: 20 Hz – 20,000 Hz
Maximální vstupní napětí: 1,000 mV
Impedance: 49 Ω
Délka kabelu: 1.3 m
< Zesilovací sekce >
Výstup: 1.4 V (Maximum)
Ovládání: Potenciometry (Gain, Tone, Volume, Effect), Spínač (Standby)
Vstupy: *Kytarový vstup (pro "amPhones AC30 / amPhones Lead / amPhones Twin")
*Basový vstup (pro "amPhones Bass")
*AUX vstup
Napájení: AAA baterie x 2
Životnost baterií: *amPhones AC30, *amPhones Lead, *amPhones Twin - cca 10 hodin (manganové) / 16 hodin (alkalické)
*amPhones Bass - cca 8 h hodin (manganové) / 20 hodin (alkalické)
< Obecná sekce >
Rozměry (š x h x v): 195x 160 x 50 mm
Váha: 230 g (bez baterií)
V balení: AAA baterie x 2 pro vyzkoušení výrobku, redukce "3.5mm <-> 6.3 mm"
Společnost Vox je pravděpodobně jednou z nejznámějších a nejvlivnějších firem v moderním hudebním průmyslu. Historie tohoto výrobce aparátů, elektrických kytar a baskytar, kytarových efektů, elektrických varhan a dalšího hudebního vybavení je opravdu dlouhá – počítat se dá již od doby těsně po druhé světové válce.
V této době totiž Thomas Walter Jennings v anglickém Dartford Kent založil společnost Jennings Organ Company, jejímž prvním úspěšným produktem byly elektrické varhany Univox. V roce 1958 byla společnost přejmenována Jennings Musical Instruments a začal se designovat první kytarový aparát. Tohoto roku se poprvé na trhu objevil legendární Vox AC15, který se později měl stát symbolem tohoto výrobce.
Rozkvět firmy byl od této doby velmi dynamický, produkce se rozrůstala a trh byl brzy zaplněn aparáty, kytarami, baskytarami a varhanami s logem této společnosti. V polovině 60. Jennings Vox ale prodal a následně z něj odešel a firma se dostala do spirály komplikací, které přetrvaly až do roku 1992. Tehdy Vox koupil japonský gigant Korg a Vox se dočkal nového rozkvětu, který trvá dodnes.
Na závěr snad jen doplňme několik jmen hudebníků a kapel, které používali či používají produkty Vox, jako důkaz významu této značky: The Shadows, The Rolling Stones, The Beatles, The Kinks, Jimmy Page, Bryan May, Paul Weller, Rory Gallagher, The Edge, Radiohead, The Animals, The Doors a mnozí další profesionální i amatérští hráči.
Číst více