Infolinka 495 260 882

Framus Framus

Společnost Framus je německý výrobce elektrických a v menší míře i akustických kytar a kytarových aparatur, který má za sebou opravdu bohatou historii. Dnes je součástí gigantu Warwick GmbH & Co Music Equipment KG, který se zabývá zejména výrobou baskytar a baskytarových aparátů. Dnes jsou výrobky Framus oceňovány zejména jako nástroje, které nabízí za přijatelnou cenu vysokou kvalitu, kterou zaručuje i to, že jejich výroba kompletně probíhá v Německu.
Velmi zajímavé je to, že počátky firmy Framus lze hledat na území České republiky. Zakladatel Framusu Fred Wilfer se totiž narodil roku 1917 v Lubech u Chebu – městě známé zejména výrobou houslí a dalších strunných nástrojů. Sám si zde založil vlastní manufakturu. Zlomem byla ale druhá světová válka, respektive její následky – jakožto Němec by byl Wilfer odsunut z území Československa, takže ještě s předstihem kontaktoval představitele Bavorska a domluvil s nimi založení "Franconian Music Production Fred Wilfer Investment Trust" – zkráceně Framus.
Faktické založení proběhlo 1. 1. 1946 v Erlangenu, následně se tato továrna stala cílem mnoha německých houslařů z okolí Chebu. Podnik se velmi rychle rozrůstal a jeho továrny patřily svého času k nejmodernějším na světě. Rychle se rozrostlo i portfolio Framusu – vedle houslí se zde začaly vyrábět i kytary a další nástroje. V 60. letech je používali třeba Paul McCartney, John Lennon, Bill Lawrence, Bruce Palmer, Bill Wyman nebo Roy Estrada.
V 70. letech bohužel Framus doplatil na svou filosofii, kdy důležité bylo vyrábět co nejkvalitnější nástroje, ne maximalizovat počet zákazníků za cenu snížení kvality. Roku 1975 tak firma zkrachovala. O její obnovu se postaral až roku 1995 Warwick, pod jehož taktovkou se znovu rozjela výroba těchto vysoce kvalitních německých kytar, které dnes používá na celém světě řada profesionálních i amatérských hudebníků.
Číst více

Doprava při nákupu
nad 3 000 Kč zdarma

Přes 2000 výdejních míst
po celé ČR a Slovensku

Přijďte si nástroje vyzkoušet
na naši prodejnu v Hradci Králové

Přihlášení

nebo rychlé přihlášení

Zapomenuté heslo? Pošleme Vám nové.

Zaregistrovat se