Infolinka 495 260 882

Ernie Ball Ernie Ball

Ernie Ball je americká společnost vyrábějící kytarové a baskytarové struny, efekty, kabely, řemeny a další příslušenství, která nese jméno po svém zakladateli Ernie Ballovi, podnikateli a hudebníkovi. Ernie Ball jako první v USA kolem roku 1957 či 1958 otevřel v obchůdek, který prodával jen kytary. Byť ostatní obchodníci tento záměr kritizovali a předvídali mu neúspěch, vybudoval si firmu, která má roční obrat přes 40 milionů dolarů a je vyváží zboží do více než 70 zemí světa.
Zajímavé je, že celé Ballovo podnikání začalo pouhou nespokojeností s baskytarovými strunami Fender, které sám používal. Nejprve chtěl přesvědčit samotného Fendera, že by je mohl zkusit vyrábět trochu jinak, ale neuspěl. Zašel tedy za jedním z mnoha jiných výrobců strun a nechal si zakázkově dělat struny přesně podle svých představ. Tak se zrodily struny Ernie Ball. Ball měl později připomínky i ke kytarovým strunám, a když neuspěl ani u Fendera, ani u Gibsona, zvolil znovu cestu zakázkové výroby – tak vznikly slavné Ernie Ball Slinky.
Slinky umožnily společnosti Ernie Ball vkročit mezi opravdové výrobce, protože po nich byla velká poptávka, která roku 1967 donutila Balla prodat svůj krámek a založit v Kalifornii továrnu přímo na výrobu strun. Ty se staly opravdu velmi oblíbenými po celém světě. Rozkvět firmy umožnil Ballovi na počátku 80. let koupit Music Man Company, kde se Leo Fender podílel na výrobě nástrojů a Tom Walker designoval aparáty. Ernie Ball úspěšně vedl svou firmu až do své smrti roku 2004.
Ernie Ball patří mezi jedny z nejuznávanějších lidí v oboru. O tom, se mu podařilo uspět, svědčí i seznam světoznámých hudebníků, kteří výrobky jeho firmy užívají: Paul McCartney, Eric Clapton, Jimmy Page, Slash, Keith Richards, Angus Young, Jeff Beck, Steve Vai, Kirk Hammett, Pete Townshend, Jack White, Paul Gilbert, John Petrucci, Steve Morse, Joe Bonamassa, Tony Levin a dlouhá řada dalších.
Číst více
47 produktů

Značky a parametry

Cena

Doprava při nákupu
nad 3 000 Kč zdarma

Přes 2000 výdejních míst
po celé ČR a Slovensku

Přijďte si nástroje vyzkoušet
na naši prodejnu v Hradci Králové

Přihlášení

nebo rychlé přihlášení

Zapomenuté heslo? Pošleme Vám nové.

Zaregistrovat se