Infolinka 495 260 882

Access Access

Podobně jako Novation nebo Clavia i německá společnost Access patří mezi firmy, které začínaly svůj vývoj na vodě. Zřejmě právě proto během velmi krátké doby vyrostly jako z vody, to když včas a úspěšně zareagovaly na obrovskou vlnu analogové retrománie v polovině 90. let. V případě Access tak byly k dobru alespoň zkušenosti z předcházející výroby hardwarových kontrolérů. Velmi populární a pro mnoho muzikantů nezbytné doplňky, které se dnes již nevyrábí, byly zkonstruovány pro tabulkový syntezátor Waldorf Microwave a Oberheim Matrix 1000.
Prvním VA syntezátorem Access byl modul Virus. Jeho tehdejší hlavní soupeř - první švédský Nord Lead, to s ním vůbec neměl jednoduché. Virus nabídl šestnáctikanálový multitimbral , dvanáct hlasů polyfonie, šest nezávislých audio výstupů a navíc stereofonní audio vstup.
Již tehdy programátoři Access byli velmi činní v přinášení nových verzí operačních systémů a nástroji se stále dostávalo různých vylepšení. Časem však došlo i ke změně hardwarové, kdy si Virus zachoval svoji tvář, ale hlavní rekonstrukcí prošlo schéma vnitřních obvodů. Zmutovaná podoba modulu nese označení Virus b a je bezpochyby nejrozšířenější verzí. Mezi několika desítkami majitelů tohoto syntezátoru v Čechách jsou mimo jiné Jan P. Muchow (EOST), Jan Čechtický z Ohm Square nebo kytarista a producent (Anna K.) Tomáš Vartecký.

Číst více

Doprava při nákupu
nad 3 000 Kč zdarma

Přes 2000 výdejních míst
po celé ČR a Slovensku

Přijďte si nástroje vyzkoušet
na naši prodejnu v Hradci Králové

Přihlášení

nebo rychlé přihlášení

Zapomenuté heslo? Pošleme Vám nové.

Zaregistrovat se